Stav projektu | Vyprodáno |
---|---|
Město | Praha 5 Košíře |
Okres | |
Část | |
Počet bytů | |
Dispozice | |
Předpokládaný termín dokončení | |
Developer | Geosan Development |
Architekt |
O projektu
O projektu: Na rozhraní dvou čtvrtí Košíř a Smíchova na Praze 5 roste nový developerský projekt Rezidence Vrchlického, který naleznete v ulici Vrchlického. V sedmipatrové novostavbě v těsné blízkosti zeleně si můžete vybrat některý z 52 nových bytů nebo 21 studií. Kromě toho se zde bude nacházet také jeden komerční prostor. Jak bylo zmíněno, volit můžete buď mezi klasickými novými byty, nebo také studii s předzahrádkou. Studia se nacházejí v prvním nadzemním podlaží a mohou posloužit například ke zřízení firemního sídla. Dominantu každého z bytů v novostavbě rovněž tvoří obrovské okno, které zajistí v bytě dostatečný přísun světla a umožní příjemný výhled po okolí. Nový dům tvoří dokonale sladěný architektonický celek, který naprosto vyhovuje požadavkům na moderní bydlení včetně technického zázemí a vybavení na nejvyšší úrovni. Nový dům je koncipován jako nízkoenergetický, disponuje energetickým štítkem skupiny B. Stavba obytného komplexu byla zahájena v dubnu letošního roku. Dokončení bytů je plánováno na červen 2018, přičemž první noví obyvatelé by se mohli nastěhovat pravděpodobně v září roku 2018. Developerem a zároveň také prodejcem bytů je v tomto případě společnost Geosan Development s. r. o., která má kancelář v ulici U Plynárny v pražské Michli.
Více info: http://www.rezidence-vrchlickeho.cz/
Byty: Obytný soubor Rezidence Vrchlického nabízí byty o plošné dispozici 1+kk, 2+kk a 3+kk. Rozloha činí od 39 do 89 m2. Nachází se zde také jeden nebytový prostor s rozlohou 133 m2. Bytové jednotky umístěné v prvním nadzemním podlaží jsou vybavené předzahrádkou.
Přímo v domě nechybí dostatečné parkovací plochy. Byty s plošnými dispozicemi 3+kk dokonce mají jedno parkovací stání přímo v ceně bytu. Bude-li mít klient uvažující o koupi bytu 3+kk zájem o další parkovací stání, není problém ho dokoupit. Zatímco byty, respektive studia v prvním nadzemním podlaží mají předzahrádku, součástí bytů ve druhém a vyšším nadzemním podlaží je buď lodžie nebo balkon či terasa. Pokud jde o standardy bytového komplexu, novostavba je řešena jako jedna budova ovšem se dvěma vchody. Jeden vchod je situován přímo v ulice Vrchlického, druhý potom z Hlaváčkovy ulice. Celkem 73 bytových jednotek se nachází v sedmi nadzemních podlažích. Poslední dvě patra nového domu jsou koncipována jako ustupující. Díky tomuto architektonickému řešení se zde rodí prostor vytvářející velmi pěkné terasy orientované jižně. Do Vrchlického ulice jsou orientovány lodžie vybavené posuvnými uzavíratelnými zástěnami. Okna jsou přitom volena probarvená, vnitřní strana je u nich vždy v bílé barvě. Pokud jde o venkovní rámy a také kování, obojí vždy dokonale ladí s venkovní omítkou. Pro dlažbu, která se bude pokládat na chodbách bytu, nebo také v koupelně si klienti mohou vybírat z širokého spektra dekorů.
Jaké standardní požadavky musí přesně splňovat byty rezidenčního areálu?
Podlahy se uvnitř jednotlivých bytů pokládají bezprahové s použitím přechodových a ukončovacích lišt. Do obytných místností se instaluje plovoucí laminátová podlaha se zámkovým spojem, ukončuje se vždy obvodovou lištou. Na chodbách, v hale a v šatně se pokládá dlažba čtvercového formátu o velikosti 45 x 45cm včetně soklu. Spárování je prováděno přesně podle odstínu dlažby, takže se nemusíte bát toho, že by působilo v interiéru rušivě. V koupelně a na WC naleznete dlažbu čtvercového formátu taktéž o velikosti 45 x 45cm. Barva dlažby je v tomto případě podle příslušné řady obkladů, samozřejmě i spárování mezi dlaždicemi je podle odstínu dlažby. V lodžii nechybí mrazuvzdorná dlažba včetně vytvořeného soklu z dlaždic. Na terasách se potom objevuje buď vymývaná, nebo také tryskaná dlažba podle vlastního výběru investora.
Samozřejmě jsou součástí koupelny také keramické obklady. Jedná se o desky formátu 20 x 50 cm. Spárování v tomto případě probíhá podle odstínu obkladu. WC je vybaveno rovněž keramickým obkladem taktéž ve formátu desek 20 x 50 cm. I zde se zhotovuje spárování závislé na odstínu obkladu. Obklad se provádí do výšky cca 1,2 m.
Vstupní dveře se osazují protipožární, mají šedý matný odstín. Vybavují se bezpečnostním kováním třetí bezpečnostní třídy. Součástí dveří jsou tři samostatné bezpečnostní klíče. Do zámku se instaluje bezpečnostní vložka podle tuzemské řady třetí bezpečnostní třídy. Ve dveřích je umístěno dveřní kukátko.
Interiérové dveře osazované v jednotlivých bytech jsou plné, mají povrchovou fólii. Do obývacího pokoje se instalují dveře částečně prosklené. Všechny dveře disponují obložkovou zárubní. U dveří do koupelny, samostatného WC a komory (v bytech, kde se tyto místnosti nachází) jsou také větrací mřížky.
Okna do bytů se dodávají plastová s probarvenou exteriérovou stranou, interiérová strana je bílá.
Samozřejmě jsou součástí všech bytů také zařizovací předměty. Na začátku jejich výčtu uvedeme umyvadlo, které se dodává keramické, v bílé barvě bez polonohy, je vybaveno chromovaným sifonem. Na toaletu se instaluje keramická WC mísa v bílé barva s hlubokým splachováním. Nechybí zde bílé plastové sedátko na WC míse. Dále se dodává umývátko. I v tomto případě je keramické, vyrobené v bílé barvě, bez polonohy a odpad zajišťuje chromovaný sifon. Do koupelny se usazuje bílá akrylátová vana. Také sprchová vanička je bílá a vyrobená z akrylátu. Sprchová zástěna se v bytech umisťuje rámová vybavená posuvnými dveřmi. Samozřejmě je součástí dodávky vodovodní baterie a to jak pro umyvadlo, tak i pro umývátko. V obou případech se dodává páková stojánková baterie. Vanová baterie se instaluje nástěnná včetně ruční sprchy. Také do sprchy přijde nástěnná sprchová baterie, ovšem navíc je vybavena sprchovou tyčí. Pokud jde o zařizovací předměty, jsou vždy osazovány v rozsahu dodávané dokumentace, tedy závisí na tom, zda jsou v dané jednotce navrženy.
Vytápění jednotlivých bytů tvoří ocelové deskové radiátory, které se dodávají v bílé barvě včetně termostatické hlavice. V koupelnách nechybí otopné žebříky v bílé barvě včetně termostatické hlavice.
Samozřejmě, že se do rámce protokolu o předání bytů zahrnují i provedené elektroinstalace. Pokud jde o zvolená svítidla, v jednotlivých bytech se vždy nacházejí pouze provedení stropní vývody kabelů ke svítidlům. Umístěné jsou vždy cca ve středu místnosti. Zároveň je zde každá bytová jednotka vybavená autonomním opticko-kouřovým hlásičem požáru. Součástí bytů jsou pochopitelně také jističe slaboproudu a silnoproudu. Umístěny jsou vždy v bytovém rozvaděči umístěném v bytové jednotce v předsíni, nebo také hale či chodbě poblíž vstupních dveří. V každé obytné místnosti, tedy v ložnici a také ve dvou obývacích pokojích je vždy vyvedena televizní a datová zásuvka.
Součástí bytů jsou i nezbytná další zařízení. Jde o měření spotřeby vody, kvůli kterému se umisťují měřiče SV (studené vody) a TUV (teplé užitkové vody) do instalační šachty bytu. Měření spotřeby tepla probíhá v každé bytové jednotce nebo studiu pomocí poměrového měřiče tepla, tedy kalorimetru. Zároveň se do bytů i studií zapojuje domácí telefon. Jde o DT (domácí telefon) s elektrickým vrátným u vstupních dveří do bytové jednotky. Zároveň je tento telefon spojen s ovládáním u vstupních dveří do objektu. V kuchyni jsou připraveny elektrické vývody NN pro zásuvkové a světelné okruhy. Nacházejí se v instalačních krabicích ve zdi a jsou zavíčkovány v blízkosti instalační šachty. Rozvody odpadu v kuchyni budou vyvedeny a zazátkovány v líci zdiva. Přívody studené vody a teplé užitkové vody budou vyvedeny a ukončeny na líci zdiva v blízkosti instalační šachty. Připraven je v kuchyni také otvor pro napojení odtahu digestoře pod stropem v blízkosti instalační šachty. Koupelna a WC má vytvořeno přímé odvětrání okny nebo případně odsávacím ventilátorem. Dodělává se také příprava pro napojení pračky podle návrhu daného bytu. V tomto případě se jedná o samostatnou zásuvku, vývod studené vody a odpadový sifon.
Co ale není součástí standardů? Především dodávka kuchyňské linky a digestoře. Ovšem s výběrem té nejvhodnější do daného interiéru přesně podle představ a požadavků zákazníka mohou pomoci spolupracující dodavatelé. Kdo si nevybere ze standardní nabídky, existuje i možnost změn, přitom je k dispozici na výběr řada materiálů.
Každý majitel bytu si také musí sám opatřit a nainstalovat dřezové baterie a spotřebiče. V tomto případě se dodávají pouze vývody vodovodního potrubí umístěné v blízkosti instalační šachty. Součástí dodávky standardů není ani obklad za kuchyňskou linkou. Dodávka garnýží, venkovních i vnitřních žaluzií si rovněž musí klient zajistit sám. Pořízení a instalace svítidel do obytných místností, kuchyně a kuchyňských koutů také standard nezahrnuje. Dodávají se jenom vývody vybavené objímkou a žárovkou. Nepočítá se také se zřízením telefonní stanice a dodání telefonního přístroje, i to si zákazník řeší sám podle svých potřeb. Také dodávka vestavěných skříní, polic a jiného vestavěného nábytku je individuální záležitostí každého. V rámci standardu se rovněž nepočítá s uhrazením platby za instalovaný příkon, za objednání a zřízení elektroměru. Součástí dodávky je v tomto případě pouze zajištění rezervace příkonu a příprava pro připojení elektroměru k rozvodům dodavatele elektrické energie. Samozřejmě, že ve standardech není ani domácí videotelefon.
Je nutné zdůraznit i to, že si prodávající právo kdykoliv během výstavby změnit typ prvku či vybavení bytu v rámci kvalitativního standardu. Pravidlem ovšem je, že v takovém případě vždy zachová technické a kvalitativních parametrů.
Lokalita: Příjemnou lokalitu s dostatkem zeleně nabízí bydlení v rámci developerského projektu Rezidence Vrchlického. Narazíte na ni na rozhraní dvou městských čtvrtí Smíchova a Košíř v městském obvodu Praha 5. Buduje se v ulici Vrchlického.
V blízkém okolí narazíte na spoustu kulturních památek. Jsou zde například dvě pozoruhodné vily. První z nich je vila Portheimka, barokní letohrádek dobudovaný roku 1728, jde o dílo architekta Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Stavbu v dnešní Štefánikově ulici přímo pro účely rodiny Porgesů z Portheimu. Autem k ní dorazíte za 7 minut, tramvají číslo 4, 9, 10, nebo 16 za 12 minut, pěšky za 24 minut. Druhou je Bertramka, někdejší vila manželů Duškových přestavovaná po roce 1743. Během svého pražského pobytu v ní bydlel známý rakouský hudební skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. Podle něj nese dnes i adresu – vila se nachází v Mozartově ulici. K ní po svých dojdete za pouhých 16 minut, tramvají číslo 4, 9, 10, nebo 16 vám to potrvá 14 minut a konečně autem to stihnete za 7 minut. Obdiv budí hned několik kostelů, mezi nimi například novorenesanční kostel svatého Václava z let 1881-1885 vybudovaný podle návrhu architekta Antonína Barvitia stojící na Arbesově náměstí, kam dojedete autem za 12 minut, případně tramvají číslo 4, 9, 10, nebo 16 za 11 minut či autobusem číslo 191 také za 11 minut. Zajímavý je i kostel Nejsvětější Trojice U nesypky na Malostranském hřbitově i kostel svatého Gabriela v Holečkově ulici, kdysi součást ženského benediktinského opatství. Pěší chůzí k němu dojdete za 15 minut, autem dojedete za 5 minut. Neobvyklý je Karpatský chrám svatého archanděla Michaela postavený v Kinského zahradě, byl sem totiž převezen z Podkarpatské Rusi. Tramvají číslo 4, 9, 10, nebo 16 k němu dojedete za 22 minut, autem za 8 minut, pěšky to potrvá 25 minut. V Kinského zahradě stojí také klasicistní letohrádek Kinských z 1. poloviny 19. století, dnes sídlo Národního muzea a jeho sbírek lidové kultury, dojezdová a docházková vzdálenost k němu je stejná. Neméně pozoruhodný je i klasicistní letohrádek Klamovka na Podbělohorské ulici, pěšky se tam dostanete za pouhých šest minut, autem za tři minuty.
Známým kulturním centrem je Národní dům Smíchov na Náměstí 14. října. Pořádá se zde řada kulturních akcí včetně koncertů populární i vážné hudby nebo plesů. Dojezdová vzdálenost autem činí 9 minut, tramvají číslo 4, 10, nebo 16 celkem 11 minut, docházková vzdálenost 25 minut. V katastru Smíchova jsou umístěny také dvě pobočky Městské knihovny, jedna z nich sídlí také na Náměstí 14. října, druhá v ulici Na skalce. Pobočka na Náměstí 14. Října má stejnou dojezdovou a docházkovou vzdálenost jako Národní dům na Smíchově. Pobočka knihovny v ulici Na Skalce je dostupná pod 20 minut trvající chůzi, 6 minutové jízdě autem nebo 13 minutové jízdě tramvají číslo 4, 9, 10, nebo 16. V obchodním centru Nový Smíchov se zabydlelo také velké multikino Cinema City. Jeho součástí je i sál určený pro 4D promítání, který je jediný v republice. Dostupnost kina a obchodního centra je tramvají číslo 4, 9, 10, nebo 16 za 10 minut, autem za 8 minut, pěšky za 22 minut. Na své si na rozhraní Smíchova a Košíř přijdou i milovníci divadla, protože ve Štefánikově ulici sídlí Švandovo divadlo s dlouhou historií i zajímavým repertoárem. Je zde stálý divadelní soubor a divadelní sál s kapacitou 300 míst. Kromě souboru Švandova divadla tu má své působiště i loutkové divadlo Buchty a loutky, které hraje pro děti i dospělé. Po svých sem doputujete za 25 minut, tramvají číslo to zvládnete za 9 minut a za stejný čas sem dojedete i autem.
Příležitostí, kde narazit na přírodu, dostanete na Smíchově více. Veřejnosti přístupný je park s usedlostí Bertramka, a to od dubna do října. Pěší cestu zvládnete za pouhých 16 minut, tramvají číslo 4, 9, 10, nebo 16 vám to potrvá 14 minut a konečně když se projedete vozem, stihnete to jenom za 7 minut. Nový park Sacré-Coeur je možné navštívit buď po schodech z Kartouzské ulice, nebo z ulice Kobrovy či z prvního patra obchodního centra Nový Smíchov. Stojí na místě někdejší zahrady konventu a znovu vybudován byl v roce 2004. Dnes se tam nachází i několik dětských hřišť a sportovišť. Autem k němu sjedete za 6 minut, pojedete-li tramvají číslo 4, 9, 10, nebo 16, rezervujte si na cestu 12 minut. Ovšem nejoblíbenější je park Kinského zahrada na svahu Petřína o rozloze 17 ha. Založil ji už v letech 1827-1831 kníže Rudolf Kinský jako anglický park. Dojezdová vzdálenost k ní činí 13 minut tramvají číslo 9, autem 6 minut, docházková vzdálenost pěšky 24 minut.
Řada sportovišť určených pro veřejnost má sídlo právě na Smíchově. Například Lokal Blok, největší boulderová stěna v České republice se nachází na náměstí 14. října. K ní po svých dojdete za 22 minut, tramvají číslo 4, 9, 10, nebo 16 vám to potrvá 10 minut a konečně autem to stihnete za 7 minut. Lezecké centrum Smíchoff najdete na Křížové ulici. Autem se sem dá dojet za 10 minut, autobusem číslo 120 a 167 za 23 minut a nakonec pěšky to trvá 40 minut. Na Zatlance se nachází Contours Fitness pro ženy. Pěší procházkou se k němu dopravíte za 19 minut, tramvají číslo 4, 9, 10 nebo 16 za 13 minut, autem za 6 minut. Další ženské fitness centrum Ladies Fitness je v ulici Svornosti. Pokud si jako dopravní prostředek zvolíte auto, potrvá vám cesta 9 minut, tramvají číslo 4, 10 nebo 16 celkem 12 minut, pěší cesta 26 minut.
Na Plzeňské se chodí do Equinoxe Bowling centre na bowling, což je 19 minut pěšky, 11 minut autem, nebo také 7 minut tramvají číslo 4, 9, 10 nebo 16. Velká posilovna Fitcentrum Oto je ve Stroupežnické ulici. I v tomto případě se k němu dostanete za 7 minut tramvají číslo 4, 9, 10 nebo 16, případně za 10 minut autem či za 20 minut pěšky. Sportovně-relaxační komplex se ukrývá na ostrově Císařská louka, což je 18 minut autem nebo 22 minut autobusem číslo 123 nebo 167. DTJ Santoška v Xaveriově ulici nabízí multifunkční sportovní areál včetně například antukového hřiště. Doprava se nabízí 16 minut autobusem číslo 137, případně 6 minut autem či 21 minut pěšky. Další sportovní areál Mrázovka láká zájemce o sport do svých prostor v ulici U Mrázovky. Sem dojdete pěšky za 11 minut, autem dojedete za 3 minuty. Pestrou škálu sportovišť doplňuje například i Dům jógy v Ostrovského ulici. Autobusem číslo 191 k němu dojedete za 12 minut, autem za 9 minut nebo pěšky za 21 minut. Jezdit se zde dá i na kole, Smíchov je součástí cyklotrasy A1 Vltava levobřežní z Řevnic a Černošic přes Újezd do Holešovic až do Podbaby, Sedlce a Roztok.
Zdravotní péči zajišťuje Poliklinika Medifin v Kartouzské ulici, k ní dojedete některou z tramvají číslo 4, 9, 10 nebo případně 16 za 10 minut nebo autem za 7 minut. Lékárnu U Anděla najdete ve Štefánikově ulici. Autem je to 13 minut, tramvají číslo 4, 9, 10 nebo 16 celkem 8 minut, pěšky 20 minut.
Na mateřskou školu narazíte v Peroutkově ulici, což je 13 minut pěšky, nebo 5 minut autem.
Základní škola se nachází na Podbělohorské ulici, což je 5 minut autem, případně 9 minut pěšky.
Pokud potřebujete služby České pošty, pak vězte, že její pobočka se nachází na Plzeňské ulici. Můžete se tam projít pěšky a bude vám to trvat 9 minut, nebo 4 minuty jet autem.
Nejbližší bankomat je buď na Plzeňské ulici, což je 7 minut cesty tramvají číslo 4, 9, 10 nebo 16, jde o bankomat Komerční banka, případně další bankomaty naleznete u stanice metra Anděl, což je 9 minut tramvají číslo 4, 9, 10 a 16, nebo 12 minut autem, případně 21 minut pěšky.
Nejbližší větší restaurací je zahradní restaurace Klamovka. Dostanete se k ní za 7 minut pěšky.
V místech zrušené továrny ČKD Tatra u stanice metra Anděl na lince B v nedávných letech vzniklo rozsáhlé Obchodní centrum Nový Smíchov, které tvoří jádro nákupních možností smíchovských obyvatel. Nachází se zde hypermarket Tesco, ale řada dalších obchodů s různým sortimentem zboží. Výhodou je, že se nachází právě u zmiňované stanice metra, která dnes tvoří jeden z nejdůležitějších pražských dopravních uzlů. Můžete se sem vydat klidně i pěšky, v takovém případě vám procházka potrvá 21 minut. Jestliže si vyberete městskou hromadnou dopravu, pak tramvají číslo 4, 9, 10 nebo 16 se to dá stihnout za 10 minut. Ve Smíchovské tržnici na Náměstí 14. října se nachází supermarket Tesco a dojedete tam opět některou z tramvají číslo 4, 9, 10 nebo 16, a to za 12 minut, pěšky se tam dostanete za 24 minut a autem za 9 minut. Další Tesco najdete i na Arbesově náměstí. K němu autem dojedete za 7 minut, tramvají číslo 9 za 11 minut, případně si můžete udělat 24 minut dlouhou pěší procházku. V ulici U Šalamounky vábí zákazníky pro změnu supermarket Albert, který je dostupný 9 minutové procházce, nebo 5 minutové jízdě autem. Na další prodejnu řetězce Albert narazíte na Plzeňské ulici. Dostupnost k ní je 7 minut tramvají číslo 4, 9, 10 či 16, případně 19 minut pěšky či 13 minut autem.
Nejbližší zastávka městské hromadné dopravy je U Zvonu. Je dostupná po čtyřminutové chůzi. Odjíždí odsud tramvaje číslo 4, 9, 10 a 16. Tramvaj číslo 4 spojuje Kotlářku a Čechovo náměstí, tramvaj číslo 9 Sídliště Řepy a Spojovací, číslo 10 Sídliště Řepy a Sídliště Ďáblice, číslo 16 Sídliště Řepy a Lehovec. Ze stanice autobusů Klamovka, která je vzdálená 5 minut pěší chůze od domu, můžete jet autobusem číslo 123, 167 a 191. Autobus číslo 123 spojuje konečnou Na Knížecí a Šmukýřku, linka číslo 167 propojuje Na Knížecí a Vypich, linka číslo 191 Na Knížecí a Letiště.
Z Nádraží Praha-Smíchov, ke kterému se dostanete za 15 autem nebo za 13 minut kombinací některou tramvajovou linkou 4, 9, 10 či 16 a metrem linkou B. Ze Smíchovského nádraží potom odjíždí velké množství autobusových linek do příměstských lokalit. Dále odsud jezdí vlaky směrem na Zbraslav, Mníšek pod Brdy, Štěchovice, Plzeň a Písek. Ze severního nástupiště jezdí vlaky takzvaný Pražský Semmering (spojení do Rudné u Prahy). Smíchovem vede trasa metra B, dvě velké dopravní křižovatky tvoří stanice Anděl a Smíchovské nádraží. Výstup u Anděla směrovaný Na Knížecí nabízí rozsáhlé autobusové nádraží, ze kterého vyjíždí autobusy na dálkové trasy na jihozápad a jih Čech. Jde především směry na Příbram, Písek, Plzeň, Beroun, Rokycany, Klatovy, Strakonice, Domažlice, Sušici. K autobusovému nádraží Na Knížecí se dostanete autobusem číslo 191 za 10 minut.
Samozřejmě stranou nezůstává ani automobilová doprava, protože jsou zde dvě výpadovky – Plzeňská a Zbraslavská. Poblíž také ústí dva tunely Městského okruhu, Mrázovka a Strahovský tunel. Na Plzeňské jste autem za 5 minut, u tunelu Mrázovka zhruba za 4 minuty, u Strahovského tunelu za 7 minut.
Více info: http://www.rezidence-vrchlickeho.cz/