Luxusní bydlení Chateau Troja Residence spěje ke kolaudaci, k nahlédnutí je připraven vzorový byt

V Praze-Troji aktuálně finišuje výstavba projektu Chateau Troja Residence. Velmi náročná rekonstrukce vybraných objektů původního barokního dvorce a jejich citlivé doplnění moderní architekturou z pera ateliéru LOXIA nabídne to nejluxusnější bydlení s duchem historie, jaké si lze v Praze vůbec představit. Zájem je obrovský, 70 procent nabízených bytů je vyprodáno dávno před kolaudací, s níž se počítá na sklonku roku. Stavba bude plně dokončena a připravena k nastěhování na přelomu února a března příštího roku. 

V projektu je také možné navštívit a shlédnout designově zařízený ukázkový byt, který svým interiérem naznačuje možnosti moderního bydlení v tomto precizně rekonstruovaném barokním dvorci. 

Na přitažlivosti Chateau Troja Residence se také významně podílí umístění projektu v prestižní lokalitě, a to přímo u vltavského břehu vedle zámeckého parku Trojského zámku, odkud se odkrývají dechberoucími výhledy do okolní zeleně a na město. Je to bydlení doslova utopené v zeleni, své sehrává i blízkost Stromovky. Vynikající je i rychlá dostupnost centra metropole.

 

Precizní rekonstrukce barokního dvorce ve spojení s moderní architekturou

 

Chateau Troja Residence je dalším z projektů CCP, který dokládá na jak složité rekonstrukce a dostavby projektů se developerská společnost specializuje. V řadě předešlých velmi úspěšných projektů již v minulosti dokázala, že v oboru rekonstrukce historických budov zkrátka umí. Například dům v Liliové ulici číslo 8, kde CCP sídlí, dříve ruina, dnes velmi vkusně dotvořený moderní interiér v zachované historické budově. Nebo neorenesanční palác v Jilské číslo 2 se sgrafity Mikoláše Alše. 

Velkou výzvou byl pro CCP i projekt Kajetánka – exkluzivní soudobý obytný soubor, který citlivě navázal na barokní zámek z 16. století. Pečlivá rekonstrukce chátrající historické památky nebyla ale jediným plusem pro okolí. Restaurace nově umístěná do hlavní historické budovy oživila celý projekt a spojila tak místní s novými obyvateli. Do parku se vrátilo původní jezírko a revitalizace se dočkal celý park, který je nově veřejně přístupný.

Všechny tyto projekty CCP se vyznačují velmi kvalitní prací s historickým dědictvím hlavního města. To je také to, co přivedlo dva izraelské investory, Dorona Friedmana a Daniela Aalsvela, ke společné práci v srdci české metropole s založení firmy Coast Capital Partners (CCP) 

„Do Prahy jsme se zamilovali přes 15 lety, právě díky projektům, jako je Troja, které kombinují nemovitosti s kulturou a uměním,“ poznamenal Doron Friedman. Kultura v jejich pojetí spojuje historii s budoucností. A o to se snaží ve všech projektech. „Centrum města se vylidňuje a začíná se měnit v turistický skanzen, a to je škoda. Do centra metropole patří i bydlení, a to především bydlení té nejvyšší úrovně,“ dodal Friedman s tím, že pochází z Jeruzaléma, který může být právě tou ukázkou města, kde se tisíciletá historie snoubí s každodenním životem.

Největší problém: Moderní dostavba památek! 

Rekonstrukce historických objektů, je ale velmi náročná. Památkový dohled je v Praze velmi přísný, a to zvláště v hranicích městské památkové rezervace. Rekonstrukce jakékoli budovy, zvláště té historicky cenné, je zde pro investory obvykle noční můrou. Je to totiž velké riziko. Realizace projektu v případě, kdy do něj vstupují památkáři kvůli rekonstrukci historické památky, se často prodlužuje o roky. Navíc nikdy nemáte zaručeno, že bude možné do historického objektu zanést to, co je k dnešnímu modernímu bydlení potřeba. A doplnění historické zástavby novou moderní? To je v konzervativní Praze teprve problém.

Pro Prahu je prioritou zachovat autentické památky v dobrém stavu a nevytvořit z centra skanzen. „Z pohledu památkové péče je vhodné zachovat historické využití objektů, tedy obytné domy rekonstruovat opět k bydlení,“ poznamenal k rekonstrukcím historických objektů v centru ředitel odboru památkové péče pražského magistrátu Jiří Skalický.

Bydlení v penthousech u Vltavy

Projekt Chateau Troja Residence tvoří 6 historických budov a 7 novostaveb, v nichž je navrženo celkem 72 bytů. V nabídce zbývá ještě 23 bytových jednotek. Zájemci mohou vybírat především z jednopatrových i dvoupatrových penthousů v historických objektech, ale i v těch moderních. Objekty mají vlastní podzemní garáže pro několik vozů, ze kterého se soukromým výtahem dostanou rezidenti do svého bytu. Jsou nabízeny shell and core nebo tzv. custom ready, a je tak na majitelích, jak si bydlení zařídí. Část velkorysých podzemních prostor mohou využít na vinotéku nebo soukromé fitness se saunou, samotný byt si mohou zařídit zcela podle svého. Investor jim k tomu nabízí kvalitní návrh řešení interiéru buď loftového charakteru nebo s vnitřními příčkami, který vypracoval architekt Pantelis Larcou. Ten má mnohaleté zkušenosti se zařizováním rezidencí těch nejbohatších lidí, a tak se budoucí majitelé penthousů mohou spolehnout na to, že jim navržený projekt rozložení místností bude vyhovovat.
 

Ukázkový byt – luxus a design
 

Velkoryse řešené 2 + kk je typickou ukázkou toho, jak by ideálně mohl v Praze bydlet starší pár dobře situovaných manželů. Nejde o byt v pravém slova smyslu, ale spíše o rezidenci, která má sloužit buď k trvalému bydlení nebo k občasným cestám do Prahy. 

Byt o dispozici 2 + kk má 140 m2, na kterých nabízí část přístupnou pro návštěvy se vstupní halou, velkým obývacím pokojem, jídelnou a kuchyní, s toaletou pro hosty a místností pro hospodyni. Striktně a zároveň velmi precizně, a přitom nenápadně oddělená soukromá část zahrnuje ložnici s velkou prosklenou koupelnou, velkou šatnou a pracovním koutem. Veškeré truhlářské prvky jsou vyrobeny na míru, Pantelis Larcou je doplnil luxusním nábytkem italské společnosti Poltrona Frau a americkými spotřebiči SubZero. 

„Barevnost je navržená do velmi aktuálních tónů temné hnědo-černé a šedé doplněné barevnými pastelovými akcenty křišťálových a kožených doplňků. Dominantou obývacího pokoje je na míru vyrobená látková tapeta připomínající soudobý obraz,“ tak představuje ukázkový byt ve svém pojetí Pantelis Larcou.

Novinky

Trh s novými byty se vrací na úroveň před krizí, meziročně se prodalo o třetinu více

Praha, 24. 1. 2024 – Poptávka po nových bytech v Praze se v minulém roce každý kvartál zvyšovala a v posledním čtvrtletí dosáhla svého dlouhodobého průměru 1 300 prodaných jednotek. Celkem se loni prodalo 4 000 nových bytů, v meziročním srovnání jde o 29% nárůst. Nabídka zůstává stabilní, nadále je ale nedostatečná pro metropoli velikosti Prahy. Prodejní ceny ve čtvrtém čtvrtletí […]

Modřanský Cukrovar II.

Skanska spouští výstavbu druhé etapy Modřanského cukrovaru. Standardem jsou FVE, recyklace vody a zelené střechy Skanska spouští výstavbu druhé etapy Modřanského cukrovaru, která nabízí 126 bytových a 6 nebytových jednotek. Bytový komplex charakterizuje promyšlená modrozelená infrastruktura, nejnižší energetická náročnost budov PENB – A, certifikace BREEAM a bohatý prostor pro komunitní setkávání. Dokončení druhé etapy je […]

Projekt Florenc 21 a vizualizace z vítězné studie.

Penta Real Estate dokončila největší akvizici ve své historii

Praha, 20. prosince 2023 – Společnost Penta Real Estate dokončila největší akvizici ve své historii. Od společnosti ČSAD Praha holding prostřednictvím mateřské entity Rextim holding získala autobusové nádraží Praha-Florenc a související pozemky na pomezí Prahy 1 a Prahy 8. Součástí dohody jsou i další developerské pozemky v Karlíně, na Smíchově, několik historických budov v centru […]

Investoři mohou participovat na mezaninovém financování pro OC Perla

Nová možnost participace na mezaninovém financování provozní fáze stabilizovaného sídlištního obchodního centra Perla v Brně-Žabovřeskách. Za projektem stojí developer Goodwill Real Estate. Celkový objem mezaninového úvěru se bude pohybovat na úrovni 50 mil. Kč. Novou investiční příležitostí na platformě Upvest, která patří do skupiny Komerční banky a je finančním partnerem významných realitních projektů, je možnost […]

PSN ZLEVŇUJE VŠECHNY BYTY

Nabídka platí na všechny aktuálně prodávané projekty PSN kromě luxusního projektu Vanguard. Prozkoumejte širokou paletu projektů od novostaveb až po citlivě zrekonstruované činžovní domy.  Slevy až 1,2 milionu Kč na tyto projekty: 1. BACKYARD Dejvice – precizně rekonstruovaný dům s apartmány vedle ČVUT 2. Ahoj VANGUARD – novostavba plná barev a radosti s vlastním krytým bazénem a wellnessem 3. […]

Rodinné domy Satalice

Praha, 23. listopadu 2023 – Developerská společnost MS-INVEST a.s. zahájila výstavbu projektu Rodinné domy Satalice. V rámci tohoto developerského projektu vznikne celkem 61 řadových rodinných domů s dispozicemi 4+kk a 5+kk a terasou. Pozemky s výměrou až 363 m² nabídnou dostatek prostoru pro celou rodinu. Dokončení projektu je naplánováno na zimu roku 2025. Společnost MS-INVEST […]

Rezidence Chodovec

Praha, 14. listopadu 2023 – Developerská společnost MS-INVEST a.s. zahájila výstavbu dalšího rezidenčního projektu s názvem Rezidence Chodovec. Součástí nového projektu bude 90 bytových jednotek s dispozicemi od 1+kk až po 4+kk a 8 rodinných domů s dispozicemi 5+kk. Nový rezidenční projekt společnosti MS-INVEST se bude nacházet na rozhraní Záběhlic a Chodovce. Dokončení projektu je […]

Výhledy Řeporyje

Praha, 10. listopadu 2023 – Developerská společnost MS-INVEST a.s. zahájila prodej rezidenčního projektu Výhledy Řeporyje. Projekt nabízí celkem 162 bytových jednotek s dispozicemi 1+kk až 5+kk umístěných ve stále vyhledávanější městské části Praha Řeporyje. Komplex čtyř bytových domů se nachází v oblasti s dobrou dostupností nejen do centra města, ale také do přilehlé přírody. Nový […]

Přidat komentář