V Troji je k mání jeden z nejluxusnějších bytů na trhu, a kromě něj i další jedinečné penthousy

Projekt Chateau Troja Residence, který nabízí luxusní bydlení v precizně zrekonstruovaných barokních budovách i novostavbách, je již sice zkolaudován a byty jsou téměř rozprodány. První z nich jsou již předané a brzy se sem začnou stěhovat jeho noví obyvatelé. V poslední fázi prodeje jsou k dispozici ještě luxusní penthousy a zcela unikátní bydlení v jedné z budov areálu.

Připomeňme, že Panský dvůr byl dříve jen ruinou barokní zemědělské usedlosti, která po léta hyzdila sousedství Trojského zámku. Její devastaci pak završily povodně v roce 2002. Po letech areál získala developerská společnost Coast Capital Partners a rozhodla se ho zachránit. Dnes se díky tomu znovu skví v plném lesku a pomalu ožívá. 
Hlavní budova areálu, která původně sloužila jako dům správce Trojského zámku, zároveň představuje vůbec to nejzajímavější, co lze na trhu luxusního bydlení v Praze aktuálně nalézt. Historický klasicistní dům je plně zrekonstruovaný a nabízí vše, co k dnešnímu luxusnímu bydlení patří. Je možné pořídit si ho jako penthouse o dispozici 11 + kk a výměře dosahující téměř 500 m2

„Dlouho jsme zvažovali, zda hlavní historickou budovu v areálu podobně jako ty ostatní rozčlenit do několika bytů nebo ji zachovat celistvou. Nakonec převážila snaha nabídnout v této vile zcela unikátní bydlení té nejvyšší úrovně, které nemá na dnešním pražském trhu obdobu,“ vysvětlil spolumajitel investorské společnosti Coast Capital Partners Doron Friedman.

Penthousy patří obvykle k těm nejatraktivnějším bytům. Jedná se totiž především o velkometrážní bydlení často v posledních patrech luxusních domů a rezidenčních projektů, které vynikají nejvyšším možným standardem vybavení, kvalitou a jedinečnými výhledy. Jejich hlavní výhodou je fakt, že zcela unikátním způsobem zajišťují soukromí – obvykle jde o jediný byt na patře. V Troji ale můžete pořídit poměrně netypický penthouse: jedná se totiž o byt, zároveň ale také o samostatnou vilku a vlastně i historický klasicistní zámeček v jednom. 

Zachování soukromí je podstatné nejen u samotných bytů a penthousů, ale v rámci celého areálu. Ten je uzavřený a veřejně přístupný bude jen z části v okolí budoucí restaurace nebo kavárny. Důležitý je proto také venkovní prostor, který bude majitelům bytů k dispozici pro relaxaci. Autorem venkovních úprav a zahrady je přední český zahradní architekt Ferdinand Leffler. 

„Naše zahrady jsou budovány v místě, které v minulosti sloužilo jako zázemí a jízdárny pro Trojský zámek. Nesnažili jsme se tedy ve vazbě na zámecké ornamentální půdorysy budovat okázalé zámecké formální výsadby, ale spíše naopak jsme se odkazovali na sympatické kombinace lokálních až rurálních rostlin, které bychom v 17. století nalezli okolo maštalí. Jsou to kombinace rostlin, které jsou shodou okolností dnes velmi oblíbené, a navíc nejméně náročné na zálivku a údržbu,“ řekl Ferdinand Leffer. Podle něho bylo cílem vytvořit sympatické a harmonické místo, které zpříjemní obyvatelům Chateau Troja Residence každodenní cesty za prací i domů a v neposlední řadě jim poslouží jako skvělé místo oddychu, které je prostě vždy “po ruce”.

Kdo si takové bydlení může dovolit?

Nemovitosti dlouhodobě patří k nejzajímavějším investicím v hodnocení dolarových milionářů, které již řadu let monitoruje J&T Banka ve svém Wealth Reportu. I podle výsledků toho posledního více než 40 procent dolarových milionářů v ČR a 39 procent na Slovensku očekává nejvyšší zhodnocení právě od nemovitostí. A to i přes dramatický nárůst cen nemovitostí v posledních letech včetně těch rezidenčních. Přesto investici do bydlení považuje za nejvýhodnější 36 procent z českých dolarových milionářů. Oproti roku 2015 je to nárůst o 14 procentních bodů. Bohatí Češi přitom investují do bytů, které hodlají pronajímat, ale i do vlastního bydlení.

A zatímco byty na investici jsou obvykle menší, protože o ně je na trhu pronájmů největší zájem, pro vlastní potřebu kupují dolaroví milionáři ty nejzajímavější nemovitosti přesně takového typu, jakým je budova A v Chateau Troja Residence. Bohatá klientela hledá výjimečná klidná místa v Praze i jejím okolí. Stále silněji se také u této skupiny projevuje trend návratu do samého centra města. Podmínkou je ale absolutní soukromí. Výhodu tak mají uzavřené areály pro „vyvolené“. Prioritou při výběru takového bydlení pak je lokalita. 

„V luxusním segmentu již dnes nestačí nabídnout jen zajímavý, dobře vybavený byt z kvalitních materiálů na dobrém místě. Ty nejzajímavější byty musí od zbytku nabídky něco odlišovat. Musí být výjimečné, jedinečné, neopakovatelné. Klientela, která je ochotna utratit za bydlení několik desítek milionů korun, nebo v některých případech i přes 200 milionů, chce něco zcela unikátního,“ řekl spolumajitel developerské společnosti Coast Capital Partners Doron Friedman. 

Jak vypadá trh s luxusním bydlením v Praze?

Podle analýzy prémiového segmentu pražského nemovitostního trhu, kterou vloni zpracovala realitní kancelář Svoboda & Williams, se průměrná cena luxusního bytu pohybuje nad 110 tisíci korunami na metr čtvereční. U nových bytů je pak vyšší (114 tisíc) u starších nižší (109 tisíc). Značné rozdíly v cenách jsou samozřejmě podle lokalit, kde cenově vede centrum. Na Praze 1 atakují 200tisícovou hranici nejen ty nejšpičkovější nemovitosti, ale i průměrná cena všech nabízených bytů. Vysoké ceny jsou také v tradičních vilových lokalitách jako je Ořechovka, Hanspaulka či právě Troja. Zde se ale nové byty nabízejí jen výjimečně. 

Jaké byty si bohatí vybírají?

U luxusních nemovitostí je standardem nabídka bytu v podobě shell & core – tedy s hrubou stavbou v interiéru. Je totiž obvyklé, že lidé, kteří investují do bydlení desítky milionů korun, chtějí mít definitivní slovo také v tom, jak bude interiér vypadat. Proto je i luxusní budova A v projektu Chateau Troja Residence nabízena v této podobě. Společnost Coast Capital Patners samozřejmě ale také nabízí možnost funkčního rozdělení interiéru podle návrhu renomovaného architekta Pantelise Larcou, který se specializuje na interiéry nejbohatších klientů v zemi a má se zařizováním bydlení exkluzivních nemovitostí velké zkušenosti.

Vila v Troji v ulici Pod Havránkou představuje nejstarší část zástavby tohoto původně barokního správcovského dvora Trojského zámku. Dnes je plně zrekonstruovaná, zkolaudovaná a čeká na nové majitele. Součástí podsklepené třípatrové budovy označené jako A je historický sklep, který je možné využít například jako luxusní lázně. Samozřejmostí je soukromá garáž až pro tři automobily, vlastní výtah, privátní pavlač a terasa.
Budova je součástí komplexu Chateau Troja Residence na Vltavském břehu v přímé návaznosti na zahradu Trojského zámku. Jen pár minut od Stromovky. Troja je tichá rezidenční oblast se spoustou zeleně, chráněná před ruchem velkoměsta, ale zároveň jen kousek od centra města.

Většina bytů v areálu Chateau Troja Residence je již vyprodána. Aktuálně jsou kromě exkluzívní vily A k dispozici ještě 4 další luxusní penthousy. Některé se nacházejí v historických zrekonstruovaných palácích, jiné v novostavbách z pera architektonického ateliéru Loxia, které projekt vhodně doplňují. Všechny budovy, ať ty historické, nebo moderní, mají vysoké stropy a jsou opatřeny klimatizací a podlahovým topením. Splňují standardy chytré domácnosti a nacházejí se v komplexu s restaurací, vstupní lobby se službou nepřetržité recepce a udržovanou zahradou zabezpečenou vstupní bránou. Luxusní bydlení s nádechem historie si tak v Troji vyberou i ti nejnáročnější zájemci.

 

Novinky

Novinky

Upvest nabízí investorům unikátní příležitost participovat přímo na úvěrech Komerční banky

Společnost Upvest, člen skupiny KB, představuje ve spolupráci s Komerční bankou možnost investovat do Portfolia seniorních úvěrů KB I. Tento nový produkt je výsledkem dlouhodobé spolupráce Upvestu s Komerční bankou, která od minulého roku drží v Upvestu majoritní podíl ve výši 96 %. Aktuální investiční příležitost dává investorům unikátní šanci participovat přímo na projektovém dluhovém […]

Třetí etapa projektu Albatros Kbely je ve výstavbě, nabídne fotovoltaiku a investice přesáhne 450 milionů korun

V rámci výstavby třetí etapy pražského rezidenčního projektu Albatros Kbely došlo ke slavnostnímu poklepání základního kamene. Dva nové bytové domy budou dokončeny do konce příštího roku a investice přesáhne 450 milionů korun. Třetí etapa vyroste na 7,5 tisících m2 s 96 byty a důrazem na udržitelnost a kvalitní veřejný prostor pro mladé rodiny. Stejně jako předcházející etapy, […]

Snížení cen nových bytů nelze očekávat, zájemci o nové bydlení koupi odkládají

Trh s novými byty zakončil rok 2022 na očekávané úrovni. Nabídkové i prodejní ceny ve 4Q 2022 stále mírně rostly, meziročně o téměř 10 %, mezikvartálně šlo o stagnaci, resp. minimální nárůst. Kvůli výraznému zdražení klíčových vstupů nelze očekávat plošné snížení cen ani v letošním roce. V posledních třech měsících loňského roku se v Praze […]

Komerční banka a Upvest společně poskytli financování pro výstavbu a provoz logistického parku na D1 realizovaného developerem UDI Group

Společnost Upvest, člen skupiny KB, poskytla mezaninové financování ve výši 150 mil. Kč pro dokončení výstavby a následný provoz logistického parku Sázava Logistics Park na dálnici D1 u Ostředku. Tu zde nákladem dosahujícím téměř miliardu korun buduje mezinárodní developer UDI Group. Projekt financuje Komerční banka, která poskytuje dluhové financování ve výši 590 milionů korun a Upvest […]

V prodeji a ihned k nastěhování nízkoenergetické a pasivní rodinné domy projektu Domy Třebusice

Developerská společnost RED Development dokončila výstavbu první etapy projektu Domy Třebusice. Rodinné domy se vyznačují díky zvoleným moderním technologiím nejen nízkými provozními náklady a zdravým vnitřním prostředím, ale také výtečnou dopravní dostupností jak blízkého Kladna, tak i hlavního města, kam se automobilem dopravíte již za čtvrt hodiny. První etapu projektu tvoří šestice trojdomů, které se […]

V Strašnicích zkolaudovali projekt Rezidence Silver Port

Investorská firma Rezidence na Palouku, která spadá pod společnost SUDOP Invest, dokončila projekt Rezidence Silver Port. Areál zahrnuje čtyři energeticky pasivní bytové domy, k nimž přiléhá vnitroblok s parkovou úpravou. Prodej celkem 70 bytů se zdravým vnitřním prostředím zajišťovala pro investora společnost JRD Development: všechny již mají svého majitele. Projekt Rezidence Silver Port vyrostl v Strašnicích nedaleko bývalého sídla […]

Rezidenční projekt Byty Dělnická v pražských Holešovicích zkolaudován

Developerská společnost MS-INVEST oznámila kolaudaci svého třetího projektu roku 2022 – Byty Dělnická v Praze. Tato víceúčelová výstavba sestává ze 121 bytových jednotek, komerčních prostor a garáží. Nachází se v pražských Holešovicích na místě bývalé pivovarské kalírny. Společnost se tímto přiblížila ke splnění svého cíle pro rok 2022 – dokončení svých 3 projektů. Tento rok […]

Přidat komentář